01 серпня 2019 року під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Ігоря  Волинця  відбулося чергове засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. На засіданні було розглянуто наступні питання:
1.Про стан епідемічної ситуації на захворюваність на туберкульоз в районі. Виконання Закону України “ Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз”, Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”  в частині виявлення захворювання на туберкульоз на ранніх стадіях, своєчасного діагностування мультирезистентного туберкульозу, виконання плану флюорографічного обстеження.
2. Про організацію профілактичної роботи в напрямку  протидії ВІЛ – інфекції /СНІДу на території Шосткинського району. Про результати тестування населення району на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію. Організація та проведення раннього виявлення туберкульозної інфекції серед дитячого населення шляхом проведення туберкуліно-діагностики у 2019 році.
3. Про організацію роботи в напрямку  профілактики та лікування наркозалежних та осіб, які зловживають алкоголем серед мешканців Шосткинського району. Стан проведення замісної підтримувальної терапії для  наркозалежних жителів району.


Ольга Пурис – головний лікар КНП «Шосткинського районного центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» озвучила статистичні дані та результати  проведеної роботи  за  І півріччя 2019 року  з питань профілактики туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Шосткинському районі.
Олександр Марков – лікар епідеміолог Шосткинського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області   та Валерій Чурсин   –  головний лікар КЛПЗ СОР «Шосткинського міжрайонного протитуберкульозного диспансеру» наголосили, що проблема з приводу захворюваності на туберкульоз в районі залишається на першому місті.
Було прийнято рішення – підвищити  рівень інформаційної обізнаності населення з приводу профілактики туберкульозу та ВІЛ – інфекції/СНІДу.